21 Temmuz 2018

En Az Komisyon Alan Bitcoin Borsaları


En Az Komisyon Alan Bitcoin Borsaları


Bitcoin ve altcoinler üzerinden işlem yaparken en önemli noktalardan bir tanesi elbette ki yüksek komisyon ücretleri. Herkes işlem yaparken dikkat ettiği noktalardan bir tanesi bu komisyon ücretlerinin en düşük olduğu borsaları bulmak. Sizler için bu yazımızda en az komisyon alan borsalar hakkında bilgileri derledik ve sizlere bunu sunuyoruz. Komisyon ücretlerinin en düşük olduğu ve güvenilir olan 5 Bitcoin borsasına sizlere sunmuş olduğu bu yazıda öncelikli olarak bahsedeceğimiz borsa Gdax. Bu CoinBase platformuna ait ve sizlere Bitcoin Borsası olarak hizmet veriyor. Türkiye üzerinden kullanımı şu anda maalesef ki izin verilmiyor. Ancak yakın bir gelecekte Türkiye üzerinden de kullanımının açılacağı defaatle konuşulmuş bulunuyor.

En Az Komisyon Alan Bitcoin Sistemleri Nelerdir?


Düşük komisyon ücretlerinin yanı sıra aynı zamanda da hiçbir şekilde ücret ödemeksizin CoinBase hesabınıza rahatlıkla aktarım yapabilmeniz komisyon ücretleri konusunda taker’da 0.25 makerda ise yüzde sıfır komisyon ile sizlerle buluşturmuş özel bir borsa. Bunun yanı sıra önemli borsalardan bir tanesi de yine Cex.io. İngiltere merkezli olarak sizlere hizmet veriyor. Standart komisyon ücreti 0.25 iken bu rakamı 0.20 düzeyine indirmiş görünüyor. 30 günlük ticaret hacmini göz önünde bulundurarak bu oranın daha da düşebildiğini söylemek gerekli. Kullanışlı bir ara yüzü olması da sizler için büyük bir avantaj. Rahat bir kullanım sayesinde istediğiniz sonuca ulaşabiliyorsunuz. Poloniex son zamanlarda birçok tartışmanın odağında kalması sebebiyle biraz müşteri kaybetmiş görünüyor. Özellikle bundan iki sene öncesine kadar aslında dünyanın en çok kullanılan borsasıydı diyebiliriz. Kullanışlı bir ara yüze sahip olmasının yanı sıra düşük komisyon oranları alması da onu ön plana çıkarıyor. Taker’da yüzde 0.25 makerda ise almış olduğu komisyon oranı yüzde 0.15.

En Az Komisyon Alan Bitcoin Borsaları Ve Ticaret Hacimleri


Kraken ise Amerika merkezli ve biraz daha karışık bir ara yüze sahip olan bir borsa olarak karşımıza çıkıyor. Düşük komisyon ücretleri sebebiyle çok fazla tercih edilen bir borsa sistemi. Maker emirleri için yüzde 0.16 komisyon alıyor. Ancak kredileri için almış olduğu komisyon yüzde 0.26. Ayrıca sizlerin ticaret hacminizi göz önünde bulundurarak bu oranları düşüren bir sistem. Ayrıca Kraken ile ilgili olarak şunu söylemek gerekirse üzerinde herkesi isimleri ve fotoğrafları yani çalışanların ve firma ile ilgili olarak bağlantılı olanların hepsinin ismi açık bir şekilde sizlere sunuluyor. Bu da özellikle güvenlik açısından çok büyük bir avantaj. Yine Bitcoin borsaları denildiğinde en az komisyonlardan birini alan ve güvenilir bir firma olarak bilinen borsa ise Bittrex. Amerika merkezli olarak dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından olarak tanımlanıyor. Komisyon oranı yüzde 0.25 olarak sunuluyor. Ancak diğer borsalarda olduğu gibi eğer yüklü bir işlem hacmine sahipseniz Bittrex’te sizlere komisyonda yardımcı oluyor ve daha düşük bir işlem sistemi ile sizlere fayda sağlıyor.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
İlginizi Çekebilir

0 yorum: