25 Temmuz 2018

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren BankalarGelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar


Bankalardan kredi ihtiyacımızın doğduğu anlarda aklımızda beliren genel sorular arasında bankanın başvuru için talep ettiği belgeler yer alır. Bu belgeler genellikle tüm bankalarda standart olmakla birlikte bankadan bankaya ufak farklılıklar da ortaya çıkabilmektedir. Bu kapsamda bankaları incelediğimizde kimi bankaların belirli kredi kullanım sınırları içerisinde gelir belgesi talep etmediklerini görmekteyiz.
Gelir belgesi sahipliği çalışılan işteki sigortalılık durumuna bağlı olmakla beraber bu belge kredi alırken önem arz eder, çünkü banka aldığınız krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğiniz konusunda bir ibareye ihtiyaç duyar. Ancak bazı bankalar bu ibareyi görmezden gelerek size kredi temin edebilmektedir. Pek tabii ki belirli bir kredi limitine kadar… Bu yazımızda okurlarımız için gelir belgesiz 2 kredi alternatifini ele alacağız.

Gelir Belgesiz Alınabilecek Krediler Nelerdir?


Genel olarak gelir belgesiz kredi alabilmenin püf noktası SMS, mobil bankacılık veya internet bankacılığı aracılığı ile başvuru yapmaktan geçer. Bu kanalları kullanarak yapılan başvurularda genel olarak gelir belgesine dair bir bilgi veya dosya istenmez. (Şartlar bankalar arasında farklılık gösterebileceği gibi uygulanan faiz oranları da müşteri nezdinde değişiklik gösterebilmektedir.)

Enpara.com ile Gelirsiz Kredi


Türkiye’de mobil bankacılığa yeni bir soluk getiren Enpara.com’dan yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularında gelir belgesi ibraz etmeniz gerekmemektedir. 48 aya kadar vadeli olarak 30 bin TL’ye kadar kredi kullanabildiğiniz Enpara.com’da %1.55 faiz oranı ile kredi alabiliyorsunuz.
Bu durumda örnek olarak 20 bin TL tutarında 48 ay vadeli bir kredi kullandığınızda aylık taksit ödemeniz 633,60 TL olarak gerçekleşecektir.

Aktifbank N Kolay Kredi


Kredi kolaylıkları ile karşımıza çıkan bir banka da Aktifbank’tır. AKtifbank’ın N Kolay Kredi kampanyasında yapacağınız başvurularda gelir belgesi ibraz etmeksizin kredi kullanabilmektesiniz. Bankanın N Kolay Kredi kampanyasında 48 aya kadar vadelendirme yapılmakta ve %2.39 faiz oranı uygulanmaktadır.

Bankadan alacağınız 10 bin TL tutarında 48 ay vadeli bir kredi için %2.29 faiz oranı uygulandığında aylık olarak yapmanız gereken geri ödeme tutarı ise 386,19 TL’dir ve bu kredi için 50 TL tutarında bir kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekmektedir.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
İlginizi Çekebilir

0 yorum: