27 Temmuz 2018

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı, ihtiyaç durumunda elinizde yeterli kadar birikmiş para olmaması durumunda çeşitli kurumlar ve kuruluşlar tarafından verilerek ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardım eden bir ödeme biçimidir. Almış olduğunuz mal ya da hizmet bedeli, kartı veren kuruluşca ödenmek için bir dayanak oluşturulan bir sistem gerektirir. Müşteri harcamaları dikkate alınarak her ay belirli bir zamanda ödenmesi gereken tutarlar faturalandırılarak dönem sonunda belirtilir ve müşteri de bu borcu ödeyerek kredi borcunu sıfırlamak zorundadır.

Dünyada oldukça popüler ve ilgi gören banka ve kredi kartları mevcuttur. Bunlara örnek olarak Mastercard, Visa gibi şirketler dünyadaki tüm nakit olarak kredi akışlarını kredi kartı, ön ödemeli, kart ve banka kartlarına sistemsel olarak taşır. Şuan dünyadaki paranın  %85i hala nakit bir şekilde çevrilmektedir.

Başvurular bankaların sitelerinde kenşi şartlarına göre ayrıntılı olarak sunulmaktadır.Türkiyedeki bazı bankalar ve başvuru süreçleri şunlardır;

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankasının kendi mevcut sitesine giriş yaparak online bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Toplam beş farklı kart çeşidine sahip olan iş bankasına göre iletişime geçilir ve gerekli olan belgeler istenir. Bu kredi kartı çeşitleri Maximum Tema Kart, Maximum Kart, İş’te Üniversiteli, Maximiles, Makro Maximum Karttır. Gerekli olan kart için gerekli belgeleri bankaya sunduktan sonra başvurunuz incelenir. Her kart çeşidine göre farklı belgeler gerekmektedir. Örnek verecek olursa İş’te Ünivetsiteli kartı için bir üniversite öğrencisi olduğunuzu öğrencilik belgesi ile ispatlamış olmalısınız.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş bankasında olduğu gibi Garanti bankası da internet üzerinden online başvuruları kabul etmektedir. Garanti Bankasının toplam dör farklı çeşit kredi kartı bulunur. Bunlar Bonus, Bonus Gold, Bonus Platinium ve Bonus American Express’tir. Bu kartlar sizin harcama şeklinize göre değişmektedir. İnternet üzerinden online başvurunuzu gerçekleştirip, Garanti Bankası müşteri temsilcisinin sizinle iletişime geçmesini beklemelisiniz.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank ta paralel olarak online başvuruları kabul etmektedir. İnternet sitesindeki gerekli formu doldurduktan sonra ilgili müşteri temsilcisinin size telefon ya da mail üzerinden iletişime geçmesini beklemelisiniz. Bunun haricinde internet sitesinde diğer kredi kartı başvuruları için de bilgilendirme bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası hem seyahat etmeyi seven, hem de müşteri dostu olarak toplam altı çeşit kart oluşturmuştur. Bu sayede yapmış oldukları alışverişlerde çok daha tutarlı bir şekilde ilerlemelerini sağlamaktadır. Bu altı çeşit kart ise Yapı Kredi World, Yapı Kredi Crystal, Yapı Kredi Adios, Yapı Kredi Adios Premium, Yapı Kredi Play ve Yapı Kredi Taksitçidir. Yapı kredi internet sitesi üzerinden kredi kartının bilgilerini elde edip başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank toplam üç adet kredi kartı çeşidi olan Axess, Axess Wings ve Axess Free adlı kartlarıyla çeşitli ayrıcalık ve avantajları ile internet sitesi üzerinden online başvurulara açıktır.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
İlginizi Çekebilir

0 yorum: