08 Ağustos 2018

Burs Kartıyla İnternetten Alışveriş


 
Burs Kartıyla İnternetten Alışveriş

Burs Kartıyla İnternetten Alışveriş

Burs kartı ile internet üzerinden alışveriş imkanı olup olmadığını merak eden öğrenciler için bugün Burs Kartıyla İnternetten alışveriş yapma yazımızda gerekli açıklamalarda bulunacağız. Bu anlatmış olduğumuz yazı ise Ziraat Bankası üzerinden bursunu alan öğrenciler için geçerlidir.

Burs kartıyla internetten alışveriş yapma konusu, Ziraat Bankası ile mümkündür. Ziraat Bankası burs öğrencisi olan kişinin en başta kartının işlem için uygun mu değil mi sorusunun cevabını öğrenmek olmalıdır. Bu alışverişi yapmak için ise kredi kartına sahip olmak gerekli bir zorunluluk değil. Fakat elinizde bulunmuş olan banka kartınızın güncel olması gerekmekte. Siz de biliyorsunuz ki Ziraat Bankası banka kartı ile de internetten alışveriş mümkün. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer kartınız Ziraat Bankası Bankkart ise internet üzerinden rahat bir şekilde alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat banka kartınızın arka tarafında kapalı bir şekilde beyaz bir şerit bulunur. Bu şeridin sonunda siyah renkte yazılı şekilde üç rakamlı bir güvenlik numarası yer alır. Eğer bu kod banka kartınızda bulunmuyor ise bankadan kartınızı yenilemesi için talepte bulunabilirsiniz. Bunun haricinde kartınız için kayıp bilgisi oluşturup işlemi çok daha hızlandırabilirsiniz.

Burs Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ziraat bankasının çağrı hattı 444 0 000 numarasını arayabilir ya da internet üzerinden gerekli olan bilgileri girip kart işlemleri kısmından “İşlem Kısıtları” bölümüne girebilir ve burada yer alan Yurt İçi E-Ticaret kısıtında bulunan tiki kaldırın. Yapılmış olan düzenleme ile tüm kartlar senenin başından itibaren kapatılıp, müşterinin kendi talebine göre açma izni verildiğinden ötürü internet üzerinden alışveriş yapmak için öncelikle kredi kartınızı internete açtırmalısınız.

Burs kartı ile internet üzerinden alışveriş için bir noktaya daha oldukça dikkat etmelisiniz. Size alışverişinizin ardından bir sms gelecek ve bu smsi siteye girerek onaylamanız gerektiği söylenir. Eğer hesabınızın telefonu başka bir aile bireyinizin üzerine kayıtlı ise, bu telefona gelecek olan mesaj da lazım olacağını bilmelisiniz.

İnternet üzerinden alışverişlerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler ise işlem kısıtını kaldırmalarının ardından alışveriş yapacak oldukları siteye giriş yaparak ürünü seçerek sepete gidebilir. Daha sonra ekrana gelmiş olan kredi kartı ödeme bölümünden kartınızdaki bilgileri girerek doldurun.

Sonrasında ise telefonuza gelecek olan onay kodunu site üzerinden tuşlayarak alışverişinizi tamamlayın.Kredi kartı ve sms bilgileriniz özel olmasından ötürü kimseyle paylaşmamanızı öneririz.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
İlginizi Çekebilir

1 yorum:

  1. hocam siteyi almak istiyorz ama size bir türlü ulaşamadık ? arsiv66@gmail.com

    YanıtlaSil