07 Ağustos 2018

Garanti Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

,
Garanti Bankası Altın Hesabı

 Garanti Bankası Altın Hesabı

Garanti Bankası Altın hesabı bir yatırım tarzıdır ve ister vadeli isterseniz de vadesiz olarak Garanti bankasında altın hesabı oluşturabilirsiniz. Altın hesabı yüksek gelirliler içindir ve başarı konusunda ciddi bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi avantajla tasarlanmıştır. Yıllardır yastık altı olarak tabir ettiğimiz birikimlerimizin artık değer kaybetmemesi adına oluşturulan bu hesapla çok daha karlı olacağınız kesin. Garanti bankası altın hesabı açtırmak istediğiniz de size tüm garanti bankası şubesi yardımcı olmayacaktır. Altınlarınızı götürmek istediğiniz şubeyi belirlemek için öncelikle 444 0 333 Alo Garanti'den ve Garanti şubelerinden bilgi alarak altın birikiminizi kabul edecek olan şubenin bilgisini alabilmektesiniz.

Aşağıdaki belgelerle en yakın Garanti Bankası altını hesabı açabilen şubeye gitmeniz gerekir;
  • İkemetgat Örneği veya bir fatura
  • İki vesikalık fotoğraf
  • Kimlik belgenizin kopyası veya sürücü belgenizde olabilir.
Bu belgeleri temin ettikten sonra artık isterseniz Garanti Bankası altın hesabı açabilirsiniz. Peki, hesap açarken neler yapacağınızı biliyor musunuz? Bu anlamda size verilen sözleşmeyi mutlaka iyi okumanız gerekmektedir. Garanti Bankası şubesine gittiğiniz zaman müşteri temsilciniz sizlere tüm detaylardan bahsedecektir. Para çekme işlemini ne zaman yapmak istediğinizde bu anlamda önemli. Uzun vadede bir yatırım yapmak istiyorsanız; Vadeyi belirleyerek Garanti bankası Vadeli altın hesabı açabilirsiniz. Para ihtiyacınız aniden olabilir ise Garanti bankası size vadesiz altın hesabı seçeneği de sunacaktır. Gelin bu iki hesap hakkında biraz daha detaylı inceleme sağlayalım isterseniz.

Garanti Bankası Vadesiz Altın Hesabı

Bu hesap türünü seçtiğinizde Garanti bankasına istemiş olduğunuz altın miktarını güncel kur üzerinde yatırabilir ve istediğiniz an paranızı geri çekebilirsiniz. Ani ihtiyaçları ve sürekli ödemeleri olan kişiler aynı zamanda birikim sağlamak istedikleri için bu hesap türü ortaya çıkmıştır. Garanti bankası vadesiz altın hesabı açtırdığınızda yapmış olduğunuz yatırımlardan asla bir zarar etme söz konusu olmamaktadır. Bankaya güncel kur üzerinden vermiş olduğunuz altınlarınızı aynı fiyatlandırma üzerinden çekeceğiniz tarihte verilecek olan fiyatlandırma ile çekebilirsiniz.

Vadesiz altın hesabı, vadeliye göre bu tip avantajlar sunuyor olsa da vadeli altın hesabınızda birikim odaklı daha iyi çalışmalar yapabiliyorsunuz. İhtiyaç anında aniden para çekebilme olanağınız olduğu için bu size hazır bir para gibi gelebiliyor. Garanti bankası vadesiz altın hesabı açarken yukarıda istenen belgelerin mutlaka yanınızda olduğuna emin olunuz. Dilerseniz mobil internet şifresi de alarak birikiminizin hangi seviyelere geldiğini çok rahat bir şekilde görebileceksiniz.

Garanti Bankası Vadeli Altın Hesabı

Uzun soluklu yatırımcıların ilgi odağı olan vadeli altın hesabı ile çok iyi birikimler sağlamanız mümkündür. Altın birikimlerinizi güncel kur üzerinden kabul eden garanti bankası ile seçeceğiniz tarihler ve aylar çok önemli bir faktördür. Daha öncesinde bir çekim işlemi sağladığınızda vadeli altın hesabınız için verilen faiz oranlarından yararlanamazsınız. Bu yüzden iyi bir hesap yapmalı ve ne zaman parayı kullanacağınızı iyi bilmelisiniz.

Bu makale içerisinde bahsetmiş olduğumuz belgeler vadeli altın hesabınız için mutlaka istenecektir. Mobil bankacılık hizmetleri de sunan Garanti Bankası ile altın yatırımlarınızı çok rahat bir şekilde takip edebileceksiniz. Kaç gram altın birikiminiz varsa güncel altın kurları üzerinden fiyatlandırma yapılacak ve seçeceğiniz vadeye göre banka size faiz oranları belirleyecektir. Alo Garanti üzerinden hangi şube üzerinden hesap açtırabileceğinize yönelik bilgi ve detaylar alma imkânınız da mevcuttur. Uzun soluklu olarak yapacağınız yatırımlar sizlere ileriye yönelik büyük geri dönüşler sağlayacak ve rahat etmenizi sağlayacaktır. Kısa vadeli yatırımlar düşünüyorsanız mutlaka Garanti bankası vadesiz altın hesabı açtırmalısınız.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
İlginizi Çekebilir

0 yorum: