05 Eylül 2018

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Güncel Listelerle En iyi Bankalar

Nakit ihtiyacı duyan ve herhangi bir gelire sahip olmayan kişiler ihtiyacı olan nakit ihtiyacını nasıl karşılayacağı hakkında düşüncelere girmektedir. Nakit paraya ihtiyaç duyan kişilerin aklına hemen bankalar gelmektedir. Bunun sebebi ise bankaların her kesimde olan kişilere her alanda farklı seçeneklerde bulunmasıdır. Konut, ihtiyaç vb. kredisi çekmek isteyen kişiler hemen bankaların kapısını çalmaktadır. Fakat bankalar bu krediler için sizden maaş bordrosu istemekteler. Maaş bordrosunun amacı, krediyi ödemek için yeterli güce sahip olup olmadığınız ve aylık belirlenecek olan taksitleri zamanında ödeyip ödeyemeyeceğiniz hakkında bankalar teminat istemektedir. Bu nedenle bordrosuz, veya gelir belgesiz kişilerin gelir belgesi bulunmadığından nakit ihtiyacı duyan kişiler mağdur olmaktadır. Fakat günümüzde birkaç banka maaş bordrosu ve gelir belgesi talep etmeden kredi başvurusunda bulunan kişilere kolaylık sağlamaktadır.

GELİR BELGESİZ KREDİ ÇEKMEK MÜMKÜN MÜ?

Bazı kamu ve özel bankalar, yerli ve yabancı ve katılım bankaları, kişilerin kredi notu ve bankalarda bulunan borç geçmişlerine bakılarak, başvuruda bulunan kişinin kredi alma hakkında olumlu veya olumsuz bir netliğe varabilmektedirler. Bankacılık kurumu finansman sağlanacak kişinin bir gelir kaynağı olması şartı ile kişinin çekeceği kredinin ödemesini düzenli yapıp yapmayacağı konusunda tereddüt yaşamak istememektedir. Bu sebepten dolayı bir gelir belgesi istenmektedir. Ancak bazı banklarda maaş bordrosu şartı olmadan da kredi çekmek mümkün olmaktadır.


GELİR BELGESİZ KREDİ ÇEKİLECEK BANKALAR

§  TEB Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine gelir belgesi olmaksızın ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmeleri için olanak sağlamaktadır. Kredi başvurularında ücret almamaktadır ve buna ek olarak müşterilerinden dosya masraf ücretleri talep edilmemektedir. Gelir belgesiz kredi için tek şart bulunmaktadır o da hayat sigortası yaptırmaktır. TEB Bankası 30.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Krediye uygulanan faiz oranı ise %1,39’dur. 24 ve 48 aya kadar vade seçenekleri sunmaktadır.

§  ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bankası gelir belgesi olmadan kredi veren banka sıralarında yerini almaktadır. ING Bank’ın kredi limiti 50.000 TL’dir. Banka hayat sigortası yapılması durumunda kredi alımına imkan vermektedir. Krediye uygulanan faiz oranı %1,69’dur. 48 aya kadar vade seçenekleri sunmaktadır.

§  Enpara.Com Gelir Belgesiz Kredi

Enpara gelir belgesi olmayan müşterilerinin, hayat sigortası yapma durumlarında ihtiyaçlarını karşılayacak krediyi vermektedir. Müşterilerinden doya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi taleplerde bulunmuyor. Enpara gelir belgesi olmayan müşterilerine 30.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredinin faiz oranları %1,39 ile %1,43 arasında değişmektedir. 24 ve 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. En kolay kredi veren bankalar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Latest
Sonraki Yazı
İlginizi Çekebilir

0 yorum: